Coffee Pacifica Hakkında

Hikayemiz

1991’den bu yana Seattle,Washington ‘da kahve sektörüne hizmet veren firmamız 2004 yılında İzmir’de de üretime başladı.

Mini bir espresso stand'ı ile başlayan kahve maceramız kısa bir süre sonra tutkuyla bağlandığımız esas profesyonellik alanımız haline dönüştü. Mobil espresso arabamızda sattığımız kahveyi tutkunlarının beğenilerini göz önüne alarak daha kaliteli, daha lezzetli sunumlarının alternatiflerini araştırdık. Daha güzel içimli bir harmanı sunabilmenin yolunun kahveyi tanımaktan geçtiğini keşfettik.

O zamanlar kahveyi satın aldığımız firmanın (Bean Collection) izni ile üretimde bizzat bulunarak kahvenin sahne arkası ile ilk defa tanıştık. Servisini yaptığımız kahvenin öyle çok da basit işlemler sonucu elde edilmediğini öğrendik.Her yeni öğrenimiz ardından kahveye olan saygı ve tutkumuz daha da büyüdü.

Yeni hedefimiz böylesine tutkuyla bağlandığımız kahvenin yetiştiği tarlalara gitmek iyi bir yeşil kahvenin nasıl olduğunu öğrenmekti.Bunun için kahveyi daha yakından henüz mis gibi kokan bir çiçekken tanıyıp öğrendik. Hangi yeşil kahvenin karekteristik özellikleri sayesinde nasıl bir lezzette olduğunu ve bu lezzet kavrulma sonrası nasıl başka bir tada dönüşür hayretlerle kendimiz tecrübe ettik. Yeşil kahve siparişlerinde özellikle üzerinde durulması gereken kahve gerçeklerini öğrendik.

Sayılı kahve tadım gurme' leri arasında bizimde adımızın yer alması bizi gururlandırıp kahve ye olan sevgimizi daha da körükledi. Bu arada özenle seçtiğimiz yeşil kahvenin lezzetinde etken olan şeyin sadece kahvenin kendi karekteristik özelliği olmadığını da kahve kavurma ile ilgili eğitimleri almaya başlayınca gördük.

Kahve Kavurma başlı başına profesyenellik isteyen, tutkuyla, sevgiyle, titizlikle üzerinde durulması gereken ayrı bir sanat dalı gibiydi. Kahve kavurma tekniklerini yine bu sektörün Duayenleri sayılan isimlerden öğrenmeye başladık. Her yorucu günün ardından aldığımız eğitimler bizi başarıya bir adım daha yaklaştırdı.

Kahvenin en çok tüketildiği ve rekabetin de bir o kadar yoğun olduğu Amerika kıtasında aldığımız birçok ödül, kahve harmanlarımızı ve bizleri onurlandırdı.

2004 yılında  ülkemizde de üretim yapma hayalini gerçekleştirdik. Bugün yılların bilgi birikimi ve coşkusuyla hergün daha iyi ve daha ileriye giden sektörde en büyük olmak değil en iyi olmak hedefimize hızlı adımlarla ilerliyoruz.

Epigra Asteriks Epigra Asteriks Kırmızı
epigra iletişim hizmetleri reklam ajansı, Izmir